TERMIN: 12- 14 MAJA 2023’ /Sopot

ORGANIZATOR: Yacht Club Sopot

HONOROWY PATRONAT: Prezydent Miasta Sopotu

PARTNERZY: Miasto Sopot, MOSiR Sopot, Premium Yachting, Bistro & Bar ‘’Do Brzegu’’

PATRONAT MEDIALNY: Magazyn Prestiż Trójmiasto, Trójmiasto.pl, Przepis na Sopot

JEDNE Z NAJWIĘKSZYCH I NAJPOPULARNIEJSZYCH REGAT W SEZONIE OTWIERAJĄCYCH SEZON ŻEGLARSKI NA WODACH ZATOKI GDAŃSKIEJ; W REGATACH STARTUJE KILKUSET ŻEGLARZY I OK. 100 JEDNOSTEK!

TRZYDNIOWE ŚWIĘTO ŻEGLARSTWA, PODCZAS KTÓREGO ZMAGANIOM NA WODZIE TOWARZYSZĄ WYJĄTKOWE ATRAKCJE NA LĄDZIE. REGATY ŁĄCZĄ ZE SOBĄ 3 NAJWAŻNIEJSZE OŚRODKI ŻEGLARSKIE TRÓJMIASTA; GDYNIĘ, SOPOT I GDAŃSK.

RYWALIZACJA ODBYWA SIĘ W KLASACH: ORC, KWR, OPEN – NOWOŚCIĄ OD ROKU 2022’ SĄ REGATY MORSKICH KLAS MONOTYPOWYCH: RS21 & MICRO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W FORMACIE STACJONARNYM Z WYŚCIGAMI TUŻ PRZY SOPOCKIM MOLO I BĘDĄ ZALICZANE DO KLASYFIKACJI ‘’PUCHARU POLSKI’’ TYCH KLAS.

W TYM ROKU TO MIASTO SOPOT BĘDZIE EPICENTRUM WYDARZENIA, KTÓRE TAK JAK I REGATY ŻPT, OBCHODZI SWÓJ OKRĄGŁY JUBILEUSZ: 200 – LECIE KURORTU!

ROZBUDOWANE ZAPLECZE IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH TO WIZYTÓWKA ŻPT, KTÓRY Z KAŻDĄ KOLEJNĄ EDYCJĄ ZWIĘKSZA SWOJE ZASIĘGI I LICZBĘ UCZESTNIKÓW, DOCENIAJĄCYCH MOŻLIWOŚĆ INTEGRACJI Z INNYMI DOŚWIADCZONYMI ZAWODNIKAMI, ZARÓWNO NA WODZIE JAK I  NA BRZEGU.